Rus Takvimi

02.05.2020
413
Rus Takvimi

[RusTakvimiHesapla]

Hamilelik aylarında hem anne hem de baba adaylarının cevabını en çok merak ettikleri şeylerin başında hiç şüphesiz dünyaya gelmeye hazırlanan bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağı sorusu bulunur. Böyle zamanlarda doğacak çocuklarının cinsiyetini öğrenmek için 4 ay beklemek istemeyen ailelerin sık sık farklı yöntemler kullanarak bebeklerinin cinsiyetini önceden öğrenme yolunu tercih ettikleri bilinmektedir. Buna göre son zamanlarda ortaya çıkan ve pek çok ailenin başvurduğu cinsiyet belirleme yöntemlerinden birisinin de Rus takvimiyle gebelikte cinsiyet belirleme tekniği olduğu söylenebilir.

Rus Takvimiyle Gebelikte Cinsiyet Belirleme

Rus takvimi nedir diye merak edenlere ilk olarak bu yöntemin yeni bir cinsiyet hesaplama tekniği olduğu dile getirilebilmektedir. Anne adaylarının hamile kaldıklarını öğrenmelerinin ardından doğacak olan çocuklarının cinsiyetini öğrenmek amacıyla kullanabilecekleri Rus takvimi, oldukça kolay hesaplama yöntemiyle dileyen her aile tarafından kullanılabilmektedir.

Rus takvimiyle gebelikte cinsiyet belirleme işlemi için anne ve babanın doğum tarihleri ile annenin son adet gördüğü dönem göz önüne alınarak basit bir hesaplama yapılmaktadır. Bu konuda internette yer alan çok sayıda Rus takvimiyle gebelikte cinsiyet belirleme aracından da faydalanılabilmekte ve anne babalar bu hesaplama araçları sayesinde dakikalar içerisinde doğacak olan bebeklerinin cinsiyetini öğrenebilmektedir.

Rus Takvimiyle Gebelikte Cinsiyet Belirlemede Dikkat Edilecekler

Rus takvimiyle gebelikte cinsiyet belirlemek isteyen anne ve babalara hesaplama sonucunda elde edecekleri bilgilerin doğru olabilmesi için dikkat etmeleri gereken bazı noktalardan bahsedilebilir. İlk olarak ülkemizde nüfusa kayıt amacıyla resmi dairelere yapılan başvurularda sık sık gecikme yaşandığı için çoğu zaman kişilerin gerçek doğum tarihleri nüfus cüzdanlarında yazan tarihlerle örtüşmeyebilmektedir. Bundan dolayı Rus takvimiyle gebelikte cinsiyet belirleme yöntemini kullanmak isteyen anne ve babalara kendi doğum tarihlerinden emin olarak bu hesaplamayı yapmaları tavsiye edilir. Bunun dışında annenin son adet gördüğü tarihi de net olarak hatırlaması ve bu tarihi hatasız bir şekilde hesaplamaya dahil etmesi de doğru sonuç alınabilmesi için oldukça önemlidir.

Rus Takvimiyle Gebelikte Cinsiyet Belirleme İşe Yarıyor mu?

Rus takvimiyle gebelikte cinsiyet belirleme tekniğini kullanmayı düşünen pek çok aile, bu yöntemin işe yarayıp yaramadığı konusunda çoğu zaman kararsız kalabilmektedir. Bu konuda Rus takviminin sadece bir inanıştan ibaret olduğunu düşünenler kadar bu tekniğe inananların var olduğu da bilinmektedir.

Dünya üzerinde birçok anne ve baba tarafından kullanılan bu hesaplama tekniğiyle ilgili gelen yorumlara bakıldığı zaman, Rus takvimiyle gebelikte cinsiyet belirleme yöntemini tercih eden çok sayıda ailenin olumlu sonuçlar aldıkları ve tahminlerin doğru çıktığı görülmektedir. Ancak Rus takvimi konusunda uzman doktorlara danışıldığında ise doğacak bebeklerin cinsiyetlerinin anne ve babanın doğum tarihleriyle annenin son adet dönemine göre belirlenmesinin yalnızca tahmini bir sonuç olabileceği yanıtı alınmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok hekim, bu tarz hesaplama araçlarının yalnızca ilgi çekmek adına internete düşen geçici programlar olduğunu üstüne basa basa vurgulamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.