• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gebelik Haftası Hesaplama

Hamilelikte Güzellik ve Bakım

  • 1 Star
    Loading...

 

Hamilelikte Güzel ve Bakımlı Olmak Mümkün Mü?

 

Hamile olan her kadın güzeldir. Buna rağmen hamile olan kadınlar nedense kendini çirkin hissetmeye kodlanmış gibi olumsuz düşüncelere kapılır ve mutsuz olur. Tüm hamilelik sorunlarına rağmen kadınlar hayatlarının bir daha hiçbir anında ulaşamayacakları kadar farklı duyguları tadarlar ve bu özel dönemleri bir daha asla deneyimleyemeyeceklerinin farkına varmayabilirler. Bu yüzden anne adayları bu zamanlarının bol bol tadını çıkararak bu koskoca dokuz ayı güzel hissederek geçirmeleri gerekmektedir. Hamile kadınlar kilo aldıkları için, yüzlerinde oluşan o lekeler için ve cildinin kuruysa yağlanması ya da yağlıysa kuruması gibi birkaç sorunun kendilerini olumsuz etkilemesine izin vererek hayatlarını olumsuz hale getirmelerine müsaade etmeleridir. Oysa tüm bunları düşünerek mutsuz olmak yerine birazdan vereceğimiz güzel bir taktik sonucunda günlük bakımlarını düzenli olarak yaptıkları taktirde ne kadar güzel görünecekleri ve aslında hamileyken de güzel olmanın ne kadar kolay ve mümkün olduğunu görmüş olacaklardır.

 

Hamileler Makyaj Yapmalı Mıdır? Makyajları Nasıl Olmalıdır?

 

Doğru ve bilinçli olarak yapılmış bir makyaj sayesinde hamile olan kadınlar gerçekten çok güzel olmayı başarabilmektedir. Doğru bir makyaj ve ideal bir bakım sayesinde hamile olan kadınlar kendini gerçekten güzel hissettikleri için moralleri de yükselmiş olacaktır. Peki hamile olan bireyler kendilerini iyi hissetmek için kullandıkları makyajda nelere dikkat etmelidirler? Hamile bireyler makyaj yaparken makyajı yeteri miktarda ve cüzi oranlarda yapmalarında fayda olacaktır. Abartı ürünlerden mutlaka kaçınmaları ve parfüm içeriği fazla olan ürünlerden uzak durmaları gerekmektedir. Hamile kadınların makyajlarının en star ürünleri olan kapatıcıları yanlarından ayrılmaması gereken bir gün kurtarıcı haline gelmektedir. Hamilelikte yüzde oluşan lekelenmeleri en iyi şekilde kapatan kapatıcılarımız hamile kadınların gerçek anlamda kurtarıcıları haline gelmektedir. Hamilelik dolayısıyla şişen yüzlerimiz içinse mutlaka yüzü boyutlandırmak ve inceltmek için yanımızda allıklarımızı ihmal etmememiz gerekmektedir. Kontür işlemleri sayesinde şişen yüzümüz daha küçük görünerek aynaya her baktığımızda moralimizin bozulmasını engelleyecek önemli faktörlerden biridir. Ve son olarak size uygun ve içinde tehlikeli kimyasallar bulundurmayan hafif çiçek kokulu parfümlerle misler gibi kokabilirsiniz.

 

Güzelleştiren Kimyasallar Riskli Midir?

Hamilelikte güzel görünmenin sırrı bakımı yapılmış bir cilt ve makyaj malzemeleridir. Fakat hamilelik gibi özel bir durumun içindeyseniz ve annelik içgüdünüz sayesinde bebeğinizin en ufak bir zarar görmesinden kaçınmayı istiyorsanız kullandığınız her kozmetik ürünün içeriğini de sorgulamadan edemezsiniz. Bunun için makyaj malzemeleri alırken kılı kırk yararak en iyisini almak istersiniz. Size önerimiz ucuz ve markası belli olmayan ürünlerden kesinlikle uzak durmanızdır. Öncelikle iyi bir araştırma yapmanızda fayda vardır. Mesela daha önce annelik deneyimi yaşayan insanların blog yazılarına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Daha sonra bilindik markaların içeriklerini incelemelisiniz. Örneğin bir kapatıcı alırken içeriği incelemek gibi. İçinde yoğun parfüm var mı yok mu? Solunduğunda ciğerlerimize kadar ulaşacak kadar tozutuyor mu gibi birçok faktör size uygun makyaj malzemesi alımını kolaylaştırmış olacaktır. Hamilelikte kullanılan makyaj malzemelerinin hepsi kimyasal içermektedir. Önemli olan sizin bu kimyasalları kullanırkenki miktarlarıdır. Fazla miktarda kullanılan her makyaj malzemesi sizin için zararlı olabilmektedir. Herkesin merak ettiği diğer konu ise şüphesiz Saç boyalarıdır. Hamilelikte kullanılan saç boyalarının zararlarına karşı kesin bir bilgi olmadığı gerçeği varken diğer yandan doktorlarımız ilk üç ay beklenilmesini önermektedir. Saç boyalarının anneler üzerinde toksik bir etkisinin bulunduğu net bir şekilde bilinmemekle birlikte beklenilmesinde fayda olacağı gözlenmektedir. Eğer illa boyanmasını istiyorsanız diplerden başlamak yerine saç derisine temas etmeden yapılan uygulamalar sizin için daha iyi olabilecektir.