Hamile Olduğunuzu Nasıl Söylersiniz?

Hamile Olduğunuzu Nasıl Söylersiniz?

Gebelik haberini almak eğer istenen bir bebek ise, dünyanın en güzel ve en anlamlı şeyidir. Bu duyguyu başkaları ile paylaşmak da apayrı bir duygudur. Kimileri bu haberi yanlarında eşleri varken alır. Kimileri ise yalnızken ya da eşi yanında değil ama diğer sevdikleri yanındayken alabilir. Her nerede ve ne şekilde bu haber alınmış olursa olsun insanın yüreğine bir umut doluverir. Geleceğe dair ve hayata dair bir sıcaklık kaplar içini. Kadın işte o haberi aldığı an anne olur. Önce kendi içinde sindirir sevincini sonra en yakını ile paylaşmak ister. Eşi yanında olmadan bu haberi alan kişi sayısı da azımsanamayacak kadar fazladır.

Eşinize hamile olduğunuzu nasıl söylersiniz ?

Hamile Olduğunuzu Nasıl Söylersiniz?

Eşi yanında olmayan bayanların öncelikle bu durumu içlerinde sindirip sonra güzel ve hoş sürprizler ile eşine anlatmaları olabilir. Örneğin hamilelik testlerinin bulunduğu bir hediye paketi yapabilirsiniz. Ya da eşinize güzel bir akşam yemeği hazırlayarak bu testleri orada sunabilirsiniz. Kendiniz söylemek yerine direkt testle maruz bırakmak çok etkili ve şok edici bir yöntem olabilir. Eşiniz ile yakınlaşmanızı daha da artırıcı olarak hoş bir anı şeklinde kalabilir. Eğer hamile olduğunuzu eşinizle aynı anda öğrendiyseniz de ona güzel ve hoş paylaşımlar yaşatarak bu anınızı beraber geçirebilirsiniz.

Anneye – Aile Bireylerine Gebelik Haberi Verme ve Paylaşımda Bulunma

 

Eşten sonra ikinci aşama ailelere söyleme aşaması olarak karşımıza çıkıyor. Bir kadının en yakını annesidir. Ve büyük olduğu için kimi kadın ebeveynleri ile hamilelik haberini paylaşmaya utanır veya çekinir. Burada önemli kilit kişi annedir. Annenize bu müjdeyi telefonla vermemenizi tavsiye ederiz. Eğer imkanınız varsa ona bu haberi yüz yüze direk olarak söylemek onu mutlu edecek ve ona karşı değer verdiğinizin göstergesi olacaktır. Her aşamada sizin yanınızda yer alan anneniz bu aşamadan sonra da size destek olacak ve ailenin diğer bireylerine söylemeniz konusunda size yardımcı olacaktır.

 

Arkadaş ve Dostlar ile Gebelik Haberi Paylaşımında Bulunma

 

Bu haberi eş ve aile ile paylaştıktan sonra sevdiğiniz arkadaşlarınız ile de kolayca paylaşabilirsiniz. Bizim toplumuzda şimdi söylemeyeyim, henüz çok küçük nazar değer inanışı yaygındır. Ama sevdiklerinizin beraber olduğu ve bir arada olduğu evinizde vereceğiniz küçük bir parti ile bu durumu arkadaşlarınız ya da dostlarınız ile çok rahatlıkla paylaşmanızı tavsiye edebiliriz. Ayrıca bu tarz küçük parti organizasyonları ileride, geriye dönüp bakıldığı zaman hoş birer anı olarak kişilerin hafızasında kalacaktır.

Sizde hamileliğinizi nasıl duyurduğunuzu  bu yazımıza yorum olarak yaşadıklarınızı paylaşarak yorum olarak ekleyebilirsiniz?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.