• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Gebelik Haftası Hesaplama

GEBELİK DÖNEMİNDE LAZER EPİLASYON

  • 1 Star
    Loading...

GEBELİK DÖNEMİNDE LAZER EPİLASYON

 

Gebelikte lazer epilasyon riskli değildir. Anneye ve bebeğe herhangi bir zararı yoktur. Çünkü epilasyonun yapılan sisteme göre herhangi bir kan dolaşımına zararı bulunmamaktadır. Ciltte birkaç milimetre etki alanı olduğu için bebeğe de herhangi bir etkisi ya da müdahalesi bulunmamaktadır.

 

Lazere başlandığında hamile kalındıysa ve epilasyon bırakılmak istenmiyorsa devam edilebilir. Fakat hamileyken yaptırmak çok gerekli bir durum olarak tercih edilmemektedir.

 

Gebelik döneminde annenin vücuttaki kıl yapısında değişmeler olmaktadır. Bu küçük kıl yapısı çoğalıp gebelikten sonra da dökülecektir. Bu aşamada lazer epilasyon yapılsa da yapılmasa da annenin gebelik tüylenmelerine etki etmeyecektir. Bu nedenle bebeğe zararlı olduğu için değil annenin kıl yapısının hormonlardan dolayı farklı yapılanmasından ötürü gebelik sürecinde lazer epilasyon yaptırmak gerekli değildir. Zarardan dolayı değil kesinlikle tercih sebebinden ötürü yapılmamalıdır.

 

Lazer epilasyonda kullanılan yöntem ışık enerjisidir. Herhangi bir radyasyonu yoktur ve dokuda yayılım göstermemektedir. Sadece derinin birkaç milimetre altına kadar inilebilmektedir. Bu nedenle bir risk içermemektedir. Gebelikte hormonlardan dolayı ince tüylenmeler çıkmaktadır. Bu tüylere lazer epilasyon uygulamak doğru bir yöntem değildir. Etki görülmediği gibi hormonla çıkmış tüylenmeler lazer epilasyon ile artma gösterebilmektedir. Normal şartlarda dökülecek olan tüylenmeler lazer epilasyon ile daha da artarak dökülmeyecek hale gelmektedir.

 

Gebelerde koltuk altı ve genital bölgede renk koyulaşması durumu olmaktadır. Bu nedenle pigment artışı olan yerde lazer epilasyonun da ekstra artışlar göstermesi söz konusu olabilmektedir. Gebelerin ağrı eşiği düşmektedir. Lazer epilasyonda da daha fazla acı hissedebilirler. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman lazer yaptırmak tamamen gebenin isteğine bırakılmıştır. Gebeliğin her ay ve her döneminde anne isterse lazer epilasyonu yaptırabilmektedir. Tehlike olarak görülmemesi gerekmektedir.